Strona główna
Sport
Tutaj jesteś

Air track – co to jest i do czego służy?

8 listopada 2021 Air track - co to jest i do czego służy? Poradnik


Jeśli ktoś pierwszy raz zetknie się ze słowem air track często nie ma pojęcia o czym mowa. Wolne tłumaczenie z angielskiego może pomóc rozwiązać tą zagadkę, choć nawet ono może podpowiedzieć złe rozwiązanie. W skrócie jest to ścieżka gimnastyczna do ćwiczeń akrobatyki. Z artykułu dowiesz się szczegółów.

Czym jest air track?

Jest to specjalna mata pompowana powietrzem. Air track wykonany jest z bardzo wytrzymałego i elastycznego materiału. Dzięki temu akrobata nie musi bać się o zniszczenie i nagłą utratę sprzętu, na którym ćwiczy. Dodatkowym atutem jest fakt, iż ciśnienie nadmuchanego powietrza można swobodnie regulować. Oznacza to, że mata dostosowana jest do różnych dyscyplin sportowych, jak i do różnych sportowców. Dobrze dobrane ciśnienie w materacu pozwala na uniknięcie wielu kontuzji.

Zalety dla sportowców

Air tracki są stworzone dla sportów gimnastycznych i akrobatycznych. Są one dość długie. Oznacza to, że bez problemu można wykonać na nich kilka figur jednocześnie bez ryzyka. Jest to bardzo ważne podczas przygotowań do wszelkiego rodzaju konkursów, w których reprezentuje się swoje zdolności właśnie w taki sposób. Oprócz tego zapewnia on bezpieczeństwo i ochronę przed niebezpiecznymi dla każdego sportowca kontuzjami. To z pewnością bardzo duża zaleta dla osób, którym zależy na swoim zdrowiu i karierze sportowej. Wszelkie upadki są bezbolesne co sprawia, że trening jest czystą przyjemnością. Dodatkowo dzięki sprężystemu materiałowi i dobrze dobranymi ciśnieniowi powietrza odbicia z air tracka są łatwiejsze. Jest to dobra metoda nauki dla poczatkujących akrobatów. Poprzez ćwiczenia na macie szybciej zyskują oni pewność siebie, ponieważ skoki wychodzą im znacznie szybciej a upadki nie przynoszą bólu, który potrafi skutecznie zniechęcić do dalszych prób.

Jak przechowywać air track, by go nie zniszczyć?

Tutaj znowu sprawdza się materiał z jakiego wykonany jest airtrack. Dzięki swojej wytrzymałości nie na większej obawy, że zostanie on zniszczony poprzez częste składanie i rozkładanie materaca. Zatem po wypuszczeniu z maty powietrza można ją złożyć podobnie jak zwykle nadmuchiwane materace. Dzięki temu zajmuje on mało miejsca i może być swobodnie przewożony w inną lokalizację, jeśli zajdzie taka konieczność. Nawet jeśli powietrze zostanie niedokładnie spuszczone, podczas składania maty samoistnie usunie się ze środka maty. Ponowne nadmuchanie powietrza odbywa się poprzez elektryczną pompę. Całość zajmuje kilka minut. Nie jest tu polecana próba pompowania poprzez ręczną pompkę, ponieważ air track jest za długi. To trwałoby wieczność.

Kto powinien zainwestować w air tracka?

Jak każda inwestycja i ta powinna być przemyślana. Tutaj nie ma mowy o podejściu typu: kupię buty sportowe i wtedy zacznę biegać. Ze względu na wysoką jakość wykonania i szereg zalet jakie daje air track jego cena nie jest niska. Dlatego głównie kupują go sportowcy, którzy już mają doświadczenie w uprawianiu konkretnej dyscypliny. Drugimi czołowymi klientami są kluby sportowe. Dzięki dużej wytrzymałości materace świetnie dają sobie tam radę przez lata. No właśnie wytrzymałość na lata. To główna cecha, która daje bezpieczeństwo inwestycji. Dlatego, że wielu rodziców chcąc zapewnić komfort i bezpieczeństwo ćwiczeń swoim dzieciom myśli o zakupie takiej maty. Odstrasza ich myśl, że za jakiś czas ich pociecha zrezygnuje z akrobatyki, a zakupiony sprzęt będzie leżał w garażu. Jednak właśnie dzięki wytrzymałości materiałów, z których został wykonany, będzie on wtedy prawdopodobnie w dobrym stanie. Dlatego pójdzie odsprzedać go na rynku wtórnym. W ten sposób cześć inwestycji zwróci się. Właśnie dowiedziałeś się, czym jest air track, do czego służy i czy powinieneś go nabyć – powodzenia w akrobatyce lub trenowaniu innych dyscyplin!

Redakcja aquabath.pl

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Air track - co to jest i do czego służy? Poradnik

Jesteś zainteresowany reklamą?