Strona główna
Pielęgnacja
Tutaj jesteś

Domowe sposoby na proste zęby – co się sprawdza?

25 listopada 2020


Najpewniejszą i najbardziej sprawdzoną metodą prostowania zębów jest aparat ortodontyczny. Na efekty jego działania trzeba czekać, a samo leczenie bywa bardzo drogie, ale jest bezpieczne dla pacjenta. Istnieją też domowe sposoby na proste zęby. Na czym one polegają? Jak zadbać o zęby bez wizyty u dentysty?

Nakładki

Pewną alternatywą dla aparatów ortodontycznych są bezbarwne nakładki na zęby. W ich doborze pomaga dentysta, więc trudno nazwać je domowym sposobem na proste zęby, ale niewątpliwie są ciekawą alternatywą dla aparatów ortodontycznych. Są dyskretne i mniej uciążliwe niż stały aparat. Przy okazji w czasie, kiedy są założone, chronią zęby również przed przebarwieniami. Nakładki są wielorazowego użytku. Bez obaw możesz nosić je nawet kilka miesięcy. Pamiętaj jednak, aby je regularnie myć i czyścić. W przeciwnym wypadku staną się nieestetyczne i brzydkie.

Nić dentystyczna

Jeśli pomiędzy zębami występują niechciane przerwy, to można je zmniejszyć poprzez właściwe operowanie nicią dentystyczną. Polega ono na tym, że codziennie przy czyszczeniu zębów „przyciągamy” je nicią w swoim kierunku. Oczywiście efekty nie będą widoczne od razu. One wymagają sporo czasu, ale pamiętaj… kropla drąży skałę.

Wypychanie językiem

To kolejne długotrwałe ćwiczenie. Polega ono na tym, że zęby delikatnie popychasz językiem lub palcami do przodu. Możesz wykonywać je nawet kilkanaście razy w ciągu dnia. Z czasem zauważysz efekty tego działania. To ćwiczenie powinno być wykonywane, gdy przednie zęby pochylają się do środka jamy ustnej.

Usunięcie ósemek

Zęby mądrości często niszczą zgryz dorosłym już osobom, które przed ich pojawieniem się miały proste zęby. Ósemki wychodząc, rozpychają się i zmuszają zęby do przesunięcia się. Jest to jedna z głównych przyczyn wad zgryzu pojawiających się u osób dorosłych. Jeśli więc usuniesz ósemki, to Twoje zęby będą miały do dyspozycji więcej miejsca.

Bądź ostrożny

Pamiętaj, że zęby są bardzo ważną częścią ciała człowieka. Dbaj o nie i nie przeprowadzaj na własną rękę zabiegów, które mogłyby je zniszczyć lub uszkodzić. Leczenie dentystyczne i ortodontyczne to najpewniejsza i najbezpieczniejsza metoda leczenia krzywych zębów. Jeśli zależy Ci na bezpieczeństwie, to koniecznie odwiedź specjalistę, który odpowiednio zadba o Twoje uzębienie. Musisz się jednak liczyć z tym, że aparat ortodontyczny jest dość drogi oraz wymaga pielęgnacji. Jego noszenie może być bolesne i niekomfortowe, ale równocześnie jest najbardziej skuteczną metodą prostowania zębów.

Redakcja aquabath.pl

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?