Strona główna
Lifestyle
Tutaj jesteś

Refundacja NFZ: ortezy, wózki inwalidzkie, balkoniki rehabilitacyjne

13 lipca 2022 Refundacja NFZ


Specjalistyczny sprzęt medyczny to nieoceniona pomoc zarówno dla osoby poszkodowanej, unieruchomionej, niepełnosprawnej, jak i dla jego opiekuna. Urządzenia dostosowane do potrzeb użytkownika i adekwatne do danego stopnia deficytu w obrębie ruchu, poprawiają jakość życia oraz skracają czas rekonwalescencji. Warto więc mieć pewność, że wybrany sprzęt spełni Twoje indywidualne oczekiwania.

Zakup produktów z tej kategorii wiążę się z dużym wydatkiem i silnymi emocjami. Aby nie nadwyrężać swojego portfela, warto zgłębić temat refundacji NFZ i dofinansowań PFRON na artykuły medyczne, które obejmują m.in. produkty ortopedyczne (ortezy, stabilizatory), sprzęt rehabilitacyjny (balkoniki rehabilitacyjne, pionizatory, wózki inwalidzkie) i wszelkie środki pomocnicze – w tym produkty stomijne. Jeśli interesuje Cię którykolwiek z powyższych artykułów, zapoznaj się z zasadami przydzielenia refundacji i zapłać mniej, za niezbędny dla Ciebie produkt. W kwestii organizacyjnej wspomoże Cię profesjonalny sklep ze sprzętem medycznym SKIB-MED.

Dofinansowane PFRON i refundacja NFZ – to nie takie trudne!

Refundacja NFZ to pokrycie przez Narodowy Fundusz Zdrowia części lub całości kosztów, związanych z zakupem określonego wyrobu medycznego przez pacjenta. SKIB-MED oferuje profesjonalne doradztwo i pomoc w uzyskaniu dofinansowań i refundacji NFZ. Wieloletnie doświadczenie oraz aktywność w branży medycznej zaowocowała biegłą znajomością personelu SKIB-MED w przepisach i zasadach odnośnie uzyskania refundacji z Narodowego Funduszu Zdrowia. Równolegle z pomocą doboru specjalistycznego sprzętu, zyskujesz możliwość bezpłatnej konsultacji i doradztwa odnośnie procedur związanych z uzyskaniem środków PFRON (PCPR/MOPR). 

Dla kogo i przez kogo może zostać wydane zlecenie na otrzymanie produktów refundowanych?

Zlecenie może otrzymać każda osoba ubezpieczona w ZUS w kategorii ubezpieczenia społecznego i zdrowotnego. Niezależnie czy dana osoba korzysta z usług Publicznej Służby Zdrowia, czy też w ramach prywatnej wizyty, w gabinetach komercyjnych, głównym warunkiem jest posiadanie aktualnego ubezpieczenia. Zlecenie wypisywane jest przez lekarza z odpowiednimi uprawnieniami do wykonywania zawodu oraz konkretną specjalizacją. Między innymi produkty tj. wózki inwalidzkie, balkoniki rehabilitacyjne, czy ortezy, mogą być wystawiane przez lekarza specjalizującego się w dziedzinie chirurgii, ortopedii, neurologii, bądź rehabilitacji medycznej.

Jakie wyroby medyczne obejmuje dofinansowanie?

Dofinansowania obejmują środki medyczne ortopedyczne,

Redakcja aquabath.pl

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Czarne mydło
Refundacja NFZ
Podstawowe wyposażenie gabinetu dentystycznego

Jesteś zainteresowany reklamą?

Podstawowe wyposażenie gabinetu dentystycznego