Refundacja NFZ: ortezy, wózki inwalidzkie, balkoniki rehabilitacyjne

Specjalistyczny sprzęt medyczny to nieoceniona pomoc zarówno dla osoby poszkodowanej, unieruchomionej, niepełnosprawnej, jak i dla jego opiekuna. Urządzenia dostosowane do potrzeb użytkownika i adekwatne do danego stopnia deficytu w obrębie ruchu, poprawiają jakość życia oraz skracają czas rekonwalescencji. Warto więc mieć pewność, że wybrany sprzęt spełni Twoje indywidualne oczekiwania.

Zakup produktów z tej kategorii wiążę się z dużym wydatkiem i silnymi emocjami. Aby nie nadwyrężać swojego portfela, warto zgłębić temat refundacji NFZ i dofinansowań PFRON na artykuły medyczne, które obejmują m.in. produkty ortopedyczne (ortezy, stabilizatory), sprzęt rehabilitacyjny (balkoniki rehabilitacyjne, pionizatory, wózki inwalidzkie) i wszelkie środki pomocnicze – w tym produkty stomijne. Jeśli interesuje Cię którykolwiek z powyższych artykułów, zapoznaj się z zasadami przydzielenia refundacji i zapłać mniej, za niezbędny dla Ciebie produkt. W kwestii organizacyjnej wspomoże Cię profesjonalny sklep ze sprzętem medycznym SKIB-MED.

Dofinansowane PFRON i refundacja NFZ – to nie takie trudne!

Refundacja NFZ to pokrycie przez Narodowy Fundusz Zdrowia części lub całości kosztów, związanych z zakupem określonego wyrobu medycznego przez pacjenta. SKIB-MED oferuje profesjonalne doradztwo i pomoc w uzyskaniu dofinansowań i refundacji NFZ. Wieloletnie doświadczenie oraz aktywność w branży medycznej zaowocowała biegłą znajomością personelu SKIB-MED w przepisach i zasadach odnośnie uzyskania refundacji z Narodowego Funduszu Zdrowia. Równolegle z pomocą doboru specjalistycznego sprzętu, zyskujesz możliwość bezpłatnej konsultacji i doradztwa odnośnie procedur związanych z uzyskaniem środków PFRON (PCPR/MOPR). 

Dla kogo i przez kogo może zostać wydane zlecenie na otrzymanie produktów refundowanych?

Zlecenie może otrzymać każda osoba ubezpieczona w ZUS w kategorii ubezpieczenia społecznego i zdrowotnego. Niezależnie czy dana osoba korzysta z usług Publicznej Służby Zdrowia, czy też w ramach prywatnej wizyty, w gabinetach komercyjnych, głównym warunkiem jest posiadanie aktualnego ubezpieczenia. Zlecenie wypisywane jest przez lekarza z odpowiednimi uprawnieniami do wykonywania zawodu oraz konkretną specjalizacją. Między innymi produkty tj. wózki inwalidzkie, balkoniki rehabilitacyjne, czy ortezy, mogą być wystawiane przez lekarza specjalizującego się w dziedzinie chirurgii, ortopedii, neurologii, bądź rehabilitacji medycznej.

Jakie wyroby medyczne obejmuje dofinansowanie?

Dofinansowania obejmują środki medyczne ortopedyczne,

Redakcja aquabath.pl