Sukienki dla matki weselnej

Wesele dziecka to dla każdej mamy niebywale wyjątkowa okazja. Uznaje się, iż jest ona jedną z najważniejszych kobiet na tejże uroczystości, zaraz po samej pannie młodej i świadkowej. Z pewnością, znajdzie się ona na wielu pamiątkowych zdjęciach. Dlatego też, niezwykle ważne jest, aby każda mama weselna czuła się wyjątkowo, a co najważniejsze – komfortowo na takowym weselu.

Sukienki na wesele dla matki

Moda na suknie weselników, zmieniła się dość diametralnie na przestrzeni ostatnich lat. Z pewnością, każda z nas pamięta jeszcze czasy, kiedy to na weselach królowały poważne, dość ciężkie i krępujące garsonki. Na szczęście dość szybko odeszło się od tego zwyczaju.

Sukienka, garsonka, a może kombinezon?

Rzeczywiście, od garsonek staramy się już odchodzić, jednak zwolenniczki tejże stylizacji – w obecnej modzie weselnej, także znajdą coś odpowiedniego dla siebie. Obecnie dostępnych jest wiele modeli tego stroju, który w żaden sposób nie przypomina starych, czterdziestoletnich fasonów.
Jednak, pomimo wszystko matki na wesele najczęściej decydują się na zakup sukienki. Oczywiście, powinna być ona odpowiednio dostosowana do sylwetki kobiety. Nie tylko długość jest istotna – chociaż nie ukrywając, odgrywa ona niebywałą rolę. Zbyt krótka sukienka może prezentować się zbyt odważnie, natomiast zbyt długa – może spowodować skrępowanie i brak poczucia wygody. A co jest jeszcze dość istotne? Oczywiście, to kolor owej sukienki. Przede wszystkim – nie powinna być ona biała. Biel, kategorycznie zostawiona jest jedynie dla panny młodej, i nikt pod żadnym pozorem nie powinien łamać, tego starego zwyczaju. Jednak, najstosowniejszym będzie, jeśli matka weselna będzie prezentowała się w dość jasnych, spokojnych i stonowanych kolorach. Świetnie sprawdzi się ecru, beż czy lekki róż.
Wiele kobiet, idąc z duchem czasu decyduje się na zakup kombinezonu. To dość odważna opcja, jednak jest to świetne wyjście dla pań – nie lubiących noszenia sukienek. Oczywiście, pamiętajmy aby nie wybierać klasycznych, czarnych kombinezonów. Ten kolor, chociaż niezwykle elegancki, zdecydowanie zarezerwowany jest na inne okoliczności.

Jednolitość czy szaleństwo?

Tutaj mamy pełny wachlarz wyboru. Kobiety zazwyczaj stawiają na dość jednolite kostiumy. Jednak niezwykle często wybierane są także motywy lekkiej koronki. Są one nie tylko bardzo eleganckie ale dodają szyku i kobiecości całej stylizacji. Unikajmy pasów czy grochów, które optycznie mogą zniekształcić naszą sylwetkę, natomiast decydujmy się na sprawdzone rozwiązania

Redakcja aquabath.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *