Strona główna
Zdrowie
Tutaj jesteś

Wszystko, co musisz wiedzieć o piciu kolagenu – jakie są jego zalety ?

26 września 2022 co musisz wiedzieć o piciu kolagenu

Kolagen to białko, które jest budulcem skóry, kości, stawów i innych tkanek łącznych. Znajduje się również w chrząstce między stawami i pomaga tworzyć skrzepy krwi w przypadku urazu.

Ważne jest, aby mieć wystarczającą ilość kolagenu w swoim ciele, ponieważ pomaga to zachować młody wygląd.

Suplementy kolagenowe są zwykle wytwarzane ze źródeł bydlęcych lub rybnych i są dostępne w postaci proszków, kapsułek lub tabletek.

Najpopularniejszymi formami są żelatyna i peptydy kolagenowe, ponieważ są łatwiejsze do strawienia niż proszek kolagenowy, ale nadal zapewniają te same korzyści.

Niektórzy ludzie mają trudności z połykaniem kapsułek, więc wolą zamiast tabletek kolagen do picia lub mieszają proszek z wodą lub sokiem. Natomiast przyrządzanie koktajlu kolagenowego z proszku wymaga czasu i trochę wysiłku. Dlatego też, aby zaoszczędzić czas możesz skorzystać z gotowego kolagenu do picia. Producent przygotował kolagen do picia w różnych wersjach z dodatkami różnych witamin i minerałów.

Co to jest kolagen? Gdzie występuje ? Jakie są jego rodzaje ?

Kolagen to białko występujące w tkance łącznej i skórze. Nadaje ciału siłę i elastyczność. Kolagen można znaleźć w wielu produktach spożywczych, takich jak: bulion kostny, ryby czy wołowina. Ważne jest, aby pamiętać, że suplementy kolagenowe to nie to samo, co proszek kolagenowy lub kapsułki. Wykonane są z hydrolizowanego kolagenu, co oznacza, że jest on rozbijany na drobne kawałki. Ułatwia to organizmowi trawienie i wchłanianie składników odżywczych. Bardzo dobrym produktem na rynku jest kolagen do picia typu wołowego. Jest hydrolizowany kolagen i jest najlepiej przyswajalny przez ludzki organizm. Producent gotowego kolagenu do picia zapewnia, że jego przyswajalność wynosi aż 95% ! Przyswajalność ma bardzo duże znaczenie, ponieważ po części może wskazywać na efekty jakie produkt może powodować.

Kolagen do picia a kosmetologia

Nie jest tajemnicą, że kolagen to jeden z podstawowych produktów stosowanych w medycynie estetycznej czy kosmetologii. Kolagen jest bardzo często składnikiem różnych kosmetyków pielęgnacyjnych. Wraz z wiekiem nasz organizm produkuje go coraz mniej, dlatego ważne jest aby go suplementować. Kolagen do picia skutecznie opóźnia proces starzenia się skóry. Pobudza porost włosów, wzmacnia paznokcie, poprawia jędrność i elastyczność skóry, a także minimalizuje widoczność zmarszczek i działa przeciw powstawaniu nowych. Kolagen ma wszechstronne zastosowanie. Jeżeli zależy Ci na zachowaniu zdrowej skóry i mocnych stawów, powinieneś zacząć suplementować kolagen do picia !

Redakcja aquabath.pl

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jaka powinna być wilgotność w mieszkaniu?
cholesterol
co musisz wiedzieć o piciu kolagenu

Jesteś zainteresowany reklamą?

co musisz wiedzieć o piciu kolagenu