Żelowe płatki pod oczy – korzyści

Istnieje wiele powodów, dla których możesz budzić się z cieniami pod oczami: palenie, jedzenie słonych potraw, picie alkoholu, regularne spanie na brzuchu i przyjmowanie pewnych leków może prowadzić do worków pod oczami. Nawet zbyt szybkie i mocne usuwanie makijażu oczu może powodować cienie pod oczami. Jednak w ciągu ostatnich kilku lat popularność płatków i masek pod oczy zyskała na popularności – obiecując szybką poprawę stanu opuchniętych oczu. Ale jak działają płatki pod oczy i dlaczego warto ich używać?

Jakie są zalety płatków pod oczy?

Możesz używać żelowych płatków pod oczy do różnych celów, takich jak złagodzenie zmęczenia oczu, obrzęków lub cieni wokół oczu, rozluźnienie oczu i tak dalej. Wiadomo, że żelowe płatki pod oczy zmniejszają obrzęki, cienie wokół oczu i wszelkie stany zapalne wywołane przez alergeny. Schłodzone lub zimne żelowe płatki pod oczy pomagają obkurczać naczynia krwionośne skóry pod oczami. Zmniejsza to widoczność cieni wokół oczu. Po drugie, chłodne żelowe płatki mogą ukoić skórę, która mogła zostać naciągnięta i podrażniona przy użyciu produktów kosmetycznych na bazie chemicznej lub poprzez negatywne działanie środowiska. Jeśli masz jakieś konkretne cele, na których chcesz się skupić, rozważ płatki z konkretnymi składnikami:
• Cienie pod oczami: szukaj plastrów zawierających kofeinę, pantenol i uspokajające olejki eteryczne, takie jak mięta, lawenda i rumianek
• Opuchlizna: kwas hialuronowy, kofeina
• Zmarszczki wokół oczu: przeciwutleniacze, witamina C, retinol, peptydy.

Co robić, a czego nie?

Możesz nakładać płatki pod oczy o dowolnej porze dnia, tyle razy w tygodniu, ile chcesz (lub masz na to czas). Plastry nakładaj również, gdy używasz masek do twarzy zawierających silne składniki, takie jak retinol, AHA lub maski z glinki. Chciałabyś zabezpieczyć delikatną skórę wokół oczu przed ich mocnym działaniem. Jedna złota rekomendacja dotycząca stosowania dowolnego produktu do pielęgnacji skóry, w tym płatków pod oczy: przeczytaj uważnie ulotkę i postępuj zgodnie z instrukcjami producenta. Naprawdę, nie lekceważ ich, ponieważ te instrukcje są napisane przez profesjonalistów, lekarzy i kosmetologów. Nie nakładaj serum, esencji ani kremu przed nałożeniem płatków, ponieważ nie będą one wtedy działać. Nie pozostawiaj płatków dłużej, niż jest to zalecane przez producenta. Płatki wyschną, co może spowodować więcej zmarszczek. I nigdy nie kładź się spać, nie zdejmując wcześniej płatków. Są one przeznaczone do noszenia tak długo, jak jest to wskazane na pudełku. Noszenie płatków przez noc spowoduje wysuszenie i przyklejenie ich do skóry.

Redakcja aquabath.pl