Strona główna
Zdrowie
Tutaj jesteś

Zioła na stres – jak zredukować go naturalnymi metodami?

11 czerwca 2022 zioła na stres

Stresujące sytuacje mogą przydarzyć się każdemu z nas. Gdy chcesz zredukować negatywny wpływ stresu na zdrowie, pomyśl o ziołach!

Dzisiaj coraz więcej osób sięga po zioła na stres. Znajdujące się w nich substancje czynne mogą pomóc w zredukowaniu jego objawów i zapobiegać częstemu zdenerwowaniu. Co warto wiedzieć na temat ich stosowania? Jakie zioła są wtedy najskuteczniejsze?

Stres – dobry czy zły?

Stres z jednej strony mobilizuje organizm do działania, natomiast z drugiej może wywierać na niego destrukcyjny wpływ.

Badacze są zgodni co do tego, że długotrwały stres jest szkodliwy dla zdrowia. Może on powodować między innymi przemęczenie, osłabienie, większa podatność na zdenerwowanie, ale również zwiększać ryzyko chorób serca, układu trawiennego, cukrzycy.

Wobec tego najlepiej wystrzegać się nadmiaru stresu w życiu, aby w ten sposób zadbać również o swoje zdrowie. Nie zawsze jednak można całkowicie go uniknąć. W takim przypadku warto zdecydować się na naturalne zioła na stres, które wspierają prawidłową pracę układu nerwowego.

Polecane zioła na stres

Odpowiednio dobrane zioła pomagają zredukować stres. Sprawiają, że nie organizm jest bardziej odporny na sytuacje stresowe, poprawiają samopoczucie, zapewniają lepszy sen.

Zioła, które najczęściej polecane są na stres to:

  • kwiat rumianku
  • szyszka chmielu
  • liście mięty
  • liście melisy lekarskiej
  • kwiat lipy
  • korzeń kozłka lekarskiego – waleriany
  • kwiat lawendy lekarskiej

Takie zioła na stres najczęściej stosowane są w mieszankach, dzięki czemu pozwalają one na osiągnięcie jeszcze lepszych efektów.

Zioła na stres – jak je stosować?

Obecnie zioła na stres można stosować na kilka sposobów, dlatego można dobrać je w zależności od swoich indywidualnych potrzeb.

Można sięgnąć po herbaty ziołowe, które zawierają w sobie zioła na stres. Najlepiej pić je 2-3 razy dziennie. Wiele herbat ma przyjemny smak, dlatego mogą być one również smacznym uzupełnieniem codziennej diety i pomagają w nawadnianiu organizmu.

W sprzedaży można znaleźć również tabletki zawierające odpowiednio skomponowane zioła na stres. Preparaty te są przeznaczone również do regularnego zażywania i dostarczają do organizmu składniki wspomagające walkę ze stresem. 

Żeby uzyskać najlepsze efekty, warto pamiętać o tym, że zioła na stres zadziałają wtedy, gdy będą one stosowane regularnie. Warto więc korzystać z nich codziennie, aż do uzyskania poprawy, a potem podtrzymująco.

Czy każdy może stosować zioła na stres?

Zioła zawierają różne substancje aktywne, które mogą wywoływać skutki uboczne i wchodzić w interakcję ze stosowanymi lekami. Właśnie dlatego przed ich użyciem warto zapoznać się z ich przeciwwskazaniami oraz działaniami niepożądanymi. 

W razie potrzeby warto skonsultować się ze swoim lekarzem albo z farmaceutą w aptece, który doradzić, czy można stosować zioła na stres.

Wobec tego zioła mogą w skuteczny sposób redukować stres i poprawiać samopoczucie. Dzięki gotowym preparatom jak suplementy czy herbatki ich stosowanie jest również bardzo proste i wygodne!

co musisz wiedzieć o piciu kolagenu

Redakcja aquabath.pl

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

cholesterol
co musisz wiedzieć o piciu kolagenu
zioła na stres

Jesteś zainteresowany reklamą?

zioła na stres