Bardzo trudny i bardzo indywidualny jest wybór ciekawych sportów ekstremalnych

Co to są ciekawe sporty ekstremalne? To jest bardzo trudna odpowiedź, ponieważ sportów ekstremalnych mamy bardzo dużo i dla każdego z nas inne sporty ekstremalne będą ciekawe.
Najpierw trzeba wyjaśnić co to sporty ekstremalne? Są to sporty wymagające bardzo wysokiej odporności psychicznej i fizycznej oraz odpowiedniego przygotowania. Warunki uprawiania takich sportów są dużo trudniejsze niż w innych zbliżonych dyscyplinach. Poza tym osoby uprawiające taki sport narażone są na znacznie większe ryzyko. Osoby uprawiające taki sport prawdopodobnie potrzebują wytrysku adrenaliny do krwi. Adrenalina jest to hormon wytwarzany przez nadnercza w warunkach wielkiego stresu. Zwiększa on ilość cukru we krwi. Sam zastanawiam się: Czy nie jest to dla nich taki legalny narkotyk?
W roku 1997 wydana została „Encyklopedia ekstremalnych sportów”. Jej autorem jest Joe Tomlinson. Dzieli on sporty ekstremalne na: lądowe, powietrzne i wodne.

Do sportów ekstremalnych lądowych zaliczamy sporty np.: kolarstwo górskie, motocross i inne sporty motorowe, snowboarding i inne niebezpieczne formy narciarstwa, speleologia (można to określić jako badanie jaskiń), także nurkowanie jaskiniowe.

Do sportów ekstremalnych powietrznych zaliczamy np.: skoki ze spadochronem, paralotniarstwo, wspinaczka wysokogórska, wspinaczka skałkowa, skoki na bungee, wspinaczka bez zabezpieczenia.

Do ekstremalnych sportów wodnych zaliczamy np.: kajakarstwo górskie, nurkowanie, windsurfing (pływanie na desce z ruchomym masztem i żaglem), sporty polegające na wykonywaniu różnych figur na falach, lub nad powierzchnią wody.

glodowki.pl

Redakcja aquabath.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *