Strona główna
Uroda
Tutaj jesteś

Najciekawsze sporty ekstremalne

26 lutego 2021 ciekawe sporty ekstremalne

Co to są ciekawe sporty ekstremalne? To jest bardzo trudna odpowiedź, ponieważ sportów ekstremalnych mamy bardzo dużo i dla każdego z nas inne sporty ekstremalne będą ciekawe.

Czym są sporty ekstremalne?

Są to sporty wymagające bardzo wysokiej odporności psychicznej i fizycznej oraz odpowiedniego przygotowania. Warunki uprawiania takich sportów są dużo trudniejsze niż w innych zbliżonych dyscyplinach. Poza tym osoby uprawiające taki sport narażone są na znacznie większe ryzyko. Osoby uprawiające taki sport prawdopodobnie potrzebują wytrysku adrenaliny do krwi. Adrenalina jest to hormon wytwarzany przez nadnercza w warunkach wielkiego stresu. Zwiększa on ilość cukru we krwi. Sam zastanawiam się: Czy nie jest to dla nich taki legalny narkotyk?
W roku 1997 wydana została „Encyklopedia ekstremalnych sportów”. Jej autorem jest Joe Tomlinson. Dzieli on sporty ekstremalne na: lądowe, powietrzne i wodne.

Sporty lądowe

Do sportów ekstremalnych lądowych zaliczamy sporty np.: kolarstwo górskie, motocross i inne sporty motorowe, snowboarding i inne niebezpieczne formy narciarstwa, speleologia (można to określić jako badanie jaskiń), także nurkowanie jaskiniowe.

Sporty powietrzne

Do sportów ekstremalnych powietrznych zaliczamy np.: skoki ze spadochronem, paralotniarstwo, wspinaczka wysokogórska, wspinaczka skałkowa, skoki na bungee, wspinaczka bez zabezpieczenia.

Sporty wodne

Do ekstremalnych sportów wodnych zaliczamy np.: kajakarstwo górskie, nurkowanie, windsurfing (pływanie na desce z ruchomym masztem i żaglem), sporty polegające na wykonywaniu różnych figur na falach, lub nad powierzchnią wody.

glodowki.pl

Redakcja aquabath.pl

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Krem pod oczy
kolagen wołowy
Barber w Warszawie i poza stolicą

Jesteś zainteresowany reklamą?

Barber w Warszawie i poza stolicą