Strona główna
Uroda
Tutaj jesteś

Czym zastąpić suchy szampon?

17 grudnia 2020

Z pewnością, każda z nas znalazła się choć raz w sytuacji, w której nie miała czasu na umycie, wysuszenie i wystylizowanie włosów – a ważne spotkanie tuż tuż! W takich sytuacjach, świetnie sprawdzi się suchy szampon. Króluje on na polskim rynku już od kilku lat, a niemalże każda kobieta choć raz korzystała z jego zbawiennego działania! Obecnie, jest on niezwykle łatwo dostępny nie tylko w sklepach internetowych, ale i w drogeriach stacjonarnych czy wszelkiego rodzaju supermarketach.

Koszt takowego kosmetyku to zaledwie kilkanaście złotych, a potrafi uratować naszą fryzurę w kilka chwil! Po spryskaniu, ma on konsystencję proszku, który po rozprowadzeniu na głowie, niweluje wrażenie brudnych włosów a tym samym pomaga w łatwy sposób uzyskać oczekiwaną fryzurę.

Czym zastąpić suchy szampon?

Pomimo ogromnej popularności suchego szamponu, każdemu z pewnością choć raz zdarzyło się nie posiadać go w swojej kosmetyczce. Jeśli nie mamy już możliwość odświeżenia standardowym szamponem naszej fryzury, a czas ucieka – warto skorzystać z porad naszych mam, a nawet babć! Wówczas, świetnie sprawdzą się podstawowe produkty, które każdy posiada w swoim domu. Wystarczy, że maja one podobną konsystencję do owego szamponu i łatwo się rozprowadzają – sukces murowany! Niezależnie od wyboru produktu, zasada jest taka sama. Należy nałożyć odrobinę na skórę głowy i starannie rozetrzeć po całej powierzchni.

Skrobia
Skrobia ziemniaczana, bądź mąka ziemniaczana to zdecydowanie najtańszy zamiennik tegoż kosmetyku. Niestety, może pozostawiać ona na włosach drobne kuleczki, dlatego przed wyjściem z domu – należy dokładnie sprawdzić czy nic takiego nie zdarzyło się w naszym przypadku. Dla brunetek, doskonałym sposobem będzie połączenie jej z odrobiną kakao, ma ono podobną konsystencję, dzięki czemu utworzy jednolite połączenie ze skrobią.

Inne propozycje

Puder dla niemowląt
Jeśli posiadamy w domu maluchy, lub po prostu zostały nam pozostałości talku po nieco starszych już potomkach – warto wybrać właśnie takowy puder. Ogromnym plusem jest fakt, iż talk genialnie wchłania sebum – dzięki czemu bardzo dobrze sprawdzi się w ukryciu niedoskonałości na naszej głowie. Co więcej, jest on także głównym składnikiem większości suchych szamponów. Z tego względu, śmiało można go polecić jako zamiennik.

Mąka
To produkt, który na pewno każdy posiada w swojej kuchni. Co ciekawe, to najłatwiej dostępny zamiennik suchego szamponu a ponadto, wiele kobiet sądzi, iż ze wszystkich alternatyw to właśnie mąka sprawdza się najlepiej.

co musisz wiedzieć o piciu kolagenu

Redakcja aquabath.pl

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Krem pod oczy
kolagen wołowy
Barber w Warszawie i poza stolicą

Jesteś zainteresowany reklamą?

Barber w Warszawie i poza stolicą