Strona główna
Uroda
Tutaj jesteś

Długie sukienki na wesele dla mamy

27 grudnia 2020 Długie sukienki na wesele dla mamy

Wesele dziecka to dla każdej mamy niebywale wyjątkowa okazja. Uznaje się, iż jest ona jedną z najważniejszych kobiet na tejże uroczystości, zaraz po samej pannie młodej i świadkowej. Z pewnością, znajdzie się ona na wielu pamiątkowych zdjęciach. Dlatego też, niezwykle ważne jest, aby każda mama weselna czuła się wyjątkowo, a co najważniejsze komfortowo na takowym weselu. 

Długie sukienki na wesele dla mamy

Moda na suknie weselników, zmieniła się dość diametralnie na przestrzeni ostatnich lat. Z pewnością, każda z nas pamięta jeszcze czasy, kiedy to na weselach królowały poważne, dość ciężkie i krępujące garsonki. Na szczęście dość szybko odeszło się od tego zwyczaju. Mimo wielu nowoczesnych kreacji, krótkich sukienek czy spódnic, wciąż klasyczne, długie sukienki na wesele sprawdzają się dobrze.  

Długie sukienki na wesele dla mamy

Garsonka, kombinezon, a może sukienka, co ubrać na wesele?

Rzeczywiście, od garsonek staramy się już odchodzić, jednak zwolenniczki tejże stylizacji – w obecnej modzie weselnej, także znajdą coś odpowiedniego dla siebie. Obecnie dostępnych jest wiele modeli tego stroju, który w żaden sposób nie przypomina starych, czterdziestoletnich fasonów.
Jednak, pomimo wszystko matki na wesele najczęściej decydują się na zakup sukienki. Oczywiście, powinna być ona odpowiednio dostosowana do sylwetki kobiety. Nie tylko długość jest istotna – chociaż nie ukrywając, odgrywa ona niebywałą rolę. Zbyt krótka sukienka może prezentować się zbyt odważnie. Długie sukienki na wesele zazwyczaj dają poczucie szyku i elegancji. Warto jednak pamiętać o tym, aby przede wszystkim czuć się w sukience komfortowo.  Co jest jeszcze dość istotne? Oczywiście, to kolor owej sukienki. Przede wszystkim – nie powinna być ona biała. Biel, kategorycznie pozostawmy jedynie dla panny młodej, i nikt pod żadnym pozorem nie powinien łamać, tego starego zwyczaju. Jednak, najstosowniejszym będzie, jeśli sukienka na wesele dla mamy, będzie prezentowała się w dość jasnych, spokojnych i stonowanych kolorach. Świetnie sprawdzi się ecru, beż czy lekki róż.


Wiele kobiet, idąc z duchem czasu decyduje się na zakup kombinezonu. To dość odważna opcja, jednak jest to świetne wyjście dla pań – nie lubiących noszenia sukienek. Oczywiście, pamiętajmy aby nie wybierać klasycznych, czarnych kombinezonów. Ten kolor, chociaż niezwykle elegancki, zdecydowanie zarezerwowany jest na inne okoliczności.

Jednolitość czy szaleństwo?

Tutaj mamy pełny wachlarz wyboru. Kobiety zazwyczaj stawiają na dość jednolite kostiumy. Jednak niezwykle często wybierane są także motywy lekkiej koronki. Są one nie tylko bardzo eleganckie ale dodają szyku i kobiecości całej stylizacji. Unikajmy pasów czy grochów, które optycznie mogą zniekształcić naszą sylwetkę, natomiast decydujmy się na sprawdzone rozwiązania

Niezależenie, czy wybór padnie na długie sukienki na wesele czy na garsonki czy na kombinezony, najważniejsze w tym dniu jest to, aby czuć się komfortowo i dobrze się bawić.

Redakcja aquabath.pl

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Krem pod oczy
kolagen wołowy
Barber w Warszawie i poza stolicą

Jesteś zainteresowany reklamą?

Barber w Warszawie i poza stolicą