Strona główna
Uroda
Tutaj jesteś

Remover do rzęs – czy można używać go w domu?

15 listopada 2020

Przedłużanych rzęs nie sposób usunąć przy pomocy zwykłego płynu do demakijażu. Potrzebny jest specjalny remover do rzęs. Czy można używać go we własnym domu? Czy można samodzielnie usunąć przedłużane rzęsy, czy jednak powinno się to robić wyłącznie w wyspecjalizowanym salonie?

Bezpieczniej jest w salonie

Remover do rzęs jest to preparat, który rozpuszcza klej użyty do przyklejenia sztucznych rzęs. Występuje on w formie płyny, żelu lub kremu. Koniecznie trzeba o nim wiedzieć, że środki tego typu są dość agresywne i nie powinny dostać się do oka, bo mogą spowodować jego silne podrażnienie. Z tego właśnie powodu na odklejanie zagęszczanych lub przedłużanych rzęs powinno się wybrać do salonu. Specjaliście będzie zdecydowanie łatwiej usunąć rzęsy bez ryzyka podrażnienia oczu. Klientka w salonie po prostu przez kilka minut leży z zamkniętymi oczami, co w pełni zabezpiecza przed dostaniem się preparatu do oka. Ciężko jest to zrobić samodzielnie w domu. Nie każdy potrafi zamknąć jedno oko i obserwować własne ruchy wyłącznie przy użyciu drugiego oka. To trudne zadanie, które po prostu nie każdy umie wykonać.

Usuwanie rzęs krok po kroku

W salonie specjalista zabezpiecza dolne rzęsy przy pomocy płatka kosmetycznego. Na linię rzęs zamkniętego oka nakłada remover, który potrzebuje chwili, by mógł działać. Zazwyczaj trzeba zostawić go na trzy minuty, by rozpuścił klej. Jeśli jednak chodzi o czas działania, to trzeba sprawdzić informację od producenta preparatu. Po kilku minutach klej całkowicie rozpuszcza się i sztuczne rzęsy można delikatnie wyczesać. Na koniec warto przetrzeć powiekę tak, by usunąć ewentualne pozostałości removera.

Krem czy żel?

Remover w kremie i żelu to tak właściwie ten sam preparat. Różnicą jest jego konsystencja. Krem jest bardziej gęsty i zwarty. Co za tym idzie, nie spływa z powieki i pozostaje dokładnie tam, gdzie został nałożony. Dzięki temu zmniejsza się ryzyko tego, że oko zostanie podrażnione. W związku z tym remover do rzęs w kremie jest bardziej przyjazny osobom początkującym. Jest też bardziej polecany do samodzielnego używania w domu. Jeśli już musisz własnoręcznie usunąć przedłużane lub zagęszczane rzęsy, to sięgnij po krem. Warto też zaznaczyć, że preparaty tego typu są na tyle agresywne, że mogą wywoływać niewielkie pieczenie i uczucie dyskomfortu nawet przy zamkniętych oczach. Warto o tym pamiętać, by nie przestraszyć się ewentualnym pieczeniem. Nie zmienia to faktu, że trzeba bardzo uważać, by nie podrażnić gałek ocznych za bardzo, co mogłoby skończyć się wizytą u lekarza.

co musisz wiedzieć o piciu kolagenu

Redakcja aquabath.pl

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Krem pod oczy
kolagen wołowy
Barber w Warszawie i poza stolicą

Jesteś zainteresowany reklamą?

Barber w Warszawie i poza stolicą