Strona główna
Moda
Tutaj jesteś

Męskie dresy – idealne na siłownię i na co dzień

19 marca 2021 Męskie dresy

Dresy są wyznacznikiem komfortu. Kojarzą się nam z domowymi pieleszami, jednak gdy wybierzemy odpowiedniego rodzaju dresy męskie, możemy je nosić także na co dzień i na siłownię. Jak zatem je dobrać by dobrze wyglądały? Zapraszamy do lektury naszego krótkiego poradnika.

Męskie spodnie dresowe – czym się charakteryzują?

Spodnie dresowe męskie w ostatnim czasie są niezwykle popularne. Nosi się je nie tylko po domu, ale także na co dzień – na zakupy, spotkania towarzyskie, spacery, a także na siłownię. Nic więc dziwnego, że postanowiliśmy stworzyć mini poradnik na ich temat. Otóż męskie spodnie dresowe cechują się przede wszystkim swoim rozciągliwym materiałem. Są wygodne ze względu na swój krój, który nie krępuje ruchów. Mają one większą objętość i zazwyczaj nie przylegają do ciała. Dresy męskie nie mają rozporka, regulowane są szeroką gumką w pasie i materiałowym sznurkiem. Najczęściej produkowane są z bawełny, jednak jak poniżej zostanie to przedstawione, istnieją także dresy produkowane z poliestru i ortalionu. Od tego, do jakich celów zostały wyprodukowane, zależy, jaki jest ich dokładny wygląd i detale, które opiszemy szerzej w kolejnych akapitach.  

Męskie dresy, a ich rodzaje

Jak już wcześniej wspominaliśmy, męskie spodnie dresowe mają wiele form i odmian. Tymi najbardziej popularnymi są dresy męskie materiałowe, ze ściągaczami na nogawkach i szerokiej gumce w pasie z wiązaniem. Dresy tego typu posiadają głębokie kieszenie po bokach i brak lampasów. Za to kolejny typ męskich dresów, czyli ortalionowe, ze śliskiego materiału, mogą już posiadać lampasy w postaci pasków tkaniny w kontrastowym kolorze. Tutaj również nogawki mogą być ściągnięte, jednak nie zawsze. Istnieją także dresy, czyli spodnie materiałowe w eleganckim wydaniu. Mogą one imitować spodnie z grubszej, sztywniejszej tkaniny, np. w postaci rurek, czyli zwężanych ku dołowi. Warto także przy wyborze dresów zwrócić uwagę na komplety – monochromatyczne stylizacje są obecnie bardzo modne. Jeśli do wygodnych spodni dresowych mamy możliwość dobrania komfortowej bluzy, warto z takiej okazji skorzystać. W przyszłości nie musimy się w takiej sytuacji zastanawiać, co będzie do nich pasować.

Jakie jest zastosowanie dresów?

Obecnie noszenie dresów jest w cenie, nawet jeśli wybieramy się na randkę. Jest to rodzaj spodni, który można dopasować do wielu stylizacji, np. w połączeniu z jeansową kurtką. Jest to szczególnie modne wśród młodzieży – możemy zauważyć na ulicach młodych ludzi noszących kapelusze, skarpetki do połowy łydek i spodnie dresowe, zazwyczaj ortalionowe lub poliestrowe. To luźny, buntowniczy look, który z małą modyfikacją możemy także wykorzystać jako strój na siłownię. Jeśli chodzi o te treningowe, najczęściej wybierane są spodnie dresowe z materiału odprowadzającego pot. W domu mile widziane są materiałowe, z grubszej bawełny i ściągaczami na nogawkach.

Jak widać, dresy mają wiele zastosowań. Warto mieć przynajmniej jedną parę, by przekonać się, jak bardzo są wygodne.

Redakcja aquabath.pl

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

moda zima
buty marki Lanqier
Kalosze damskie

Jesteś zainteresowany reklamą?

Kalosze damskie