Strona główna
Uroda
Tutaj jesteś

Jak zostać wizażystką, czyli zdobyć jeden z popularniejszych obecnie zawodów

21 grudnia 2020

Jak zostać wizażystką? To pytanie zadaje sobie bardzo wiele kobiet, ale też mężczyzn, którzy interesują się makijażem oraz charakteryzacją. Osoby związane z tą branżą mogą pracować w bardzo wielu ciekawych miejscach. Wizażyści często zajmują się tworzeniem makijażu dla osób prywatnych. Malują na przykład na przyjęcia, wesela oraz inne ważne okazje. Najlepsi w tej branży współpracują też z projektantami mody, tworzą makijaże na gale, do telewizji oraz podczas sesji zdjęciowych. Jak wkręcić się do tego biznesu? Poniżej garść podpowiedzi i wskazówek.

Jak zostać wizażystką lub wizażystą?

Na początek warto rozwiać wątpliwości dotyczące tego, czy w tej branży w ogóle mogą pracować mężczyźni. Oczywiście że tak. Największe domy mody, które proponują swoje kolekcje do makijażu, najczęściej zatrudniają właśnie mężczyzn, którzy tworzą makijaże i projektują tak zwaną kolorówkę. Można zatem powiedzieć, że w tym biznesie dedykowanym dla kobiet, bardzo ważną rolę odgrywają mężczyźni. Jak zostać wizażystą lub wizażystką? Na pewno trzeba bardzo dużo trenować. Oznacza to, że praktycznie każdego dnia trzeba wykonywać makijaż. Warto wiedzieć o tym, że ten może znacząco różnić się w zależności od tego, na jakie okazje jest dedykowany. Wizażysta powinien potrafić umalować kobietę na dzień, na specjalne okazje, stworzyć makijaż wieczorowy. Im więcej umiejętności związanych z tworzeniem makijażu na różne okazje, tym lepiej. Można trenować na sobie samym, jednak dużo lepiej jest trenować na jakimś. W końcu w makijażu chodzi o to, aby prawidłowo dobrać go do typu urody, typu cery, kształtu twarzy. Tylko wtedy możemy nauczyć się na przykład konturowania. Pierwszym krokiem może być zatem tworzenie darmowego makijażu dla osób znajomych, które są w naszym kręgu.

Jak zdobyć profesjonalne szlify w wizażu?

Uczenie się na własną rękę to dobry pomysł. Można korzystać z poradników, oglądać tutoriale w telewizji lub w internecie. Nie da się jednak ukryć, że w którymś momencie trzeba będzie również skorzystać z profesjonalnej szkoły wizażu i makijażu. Na szczęście tego typu miejsca wyrastają praktycznie na mapie każdego dużego miasta. Dzisiaj bez problemu uda się zatem zapisać na lekcje wizażu. Często są one prowadzone nawet przez osoby, które w tej branży są dosyć dobrze znane. Wykonują makijaże na przykład dla telewizji, dla znanych marek modowych, na pokazy mody. Warto wchodzić na oficjalne strony internetowe osób, które profesjonalnie zajmują się makijażem. To właśnie tam często można znaleźć informacje o szkoleniach, kursach. Niektóre z nich organizowane są dla całych grup, w innych można uczestniczyć indywidualnie. To bardzo dobry sposób na to, aby uczyć się od najlepszych w tej branży.

co musisz wiedzieć o piciu kolagenu

Redakcja aquabath.pl

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Krem pod oczy
kolagen wołowy
Barber w Warszawie i poza stolicą

Jesteś zainteresowany reklamą?

Barber w Warszawie i poza stolicą