Strona główna
Uroda
Tutaj jesteś

Najlepsze prostownice – co je wyróżnia?

21 listopada 2020

Prostownice to wyjątkowo przydatne urządzenie. Z założenia służy ono do prostowania włosów, ale warto wiedzieć, że można też używać go do modelowania fal i loków. Na naszym rynku dostępne jest wiele modeli prostownic. Każda z nich ma swoje charakterystyczne cechy, które ją wyróżniają. Co wyróżnia najlepsze prostownice? Jakie powinny one być, żeby dobrze się sprawdzać?

Rozsądna temperatura

Prostownice wykorzystują podwyższoną temperaturę. To właśnie ona odpowiada za prostowanie włosów. Mechanizm tego zjawiska jest bardzo zbliżony do tego, jaki występuje w żelazku. Warto jednak pamiętać, że ludzkie włosy są dużo bardziej wrażliwe na wysokie temperatury, niż jakiekolwiek tkaniny. Z tego powodu nie powinno się ich przegrzewać. To prosta droga do spalenia włosów. Najlepsze prostownice nie powinny więc generować zbyt wysokiej temperatury. Muszą przede wszystkim dbać o włosy. Wybieraj więc prostownice, które pozwolą Ci samodzielnie wybrać temperaturę ich pracy. Dzięki temu będziesz miała na nią wpływ.

Ceramiczne płytki

Najlepsze prostownice mają ceramiczne, a nie metalowe płytki. Ceramika dobrze się rozgrzewa i przenosi ciepło, ale nie osiąga takich temperatur jak metal. W związku z tym jest mniejsze ryzyko uszkodzenia łuski włosa. Obecnie ceramiczne płytki w prostownicach są już uznawane za standard i znajdują się we większości nowoczesnych modeli. Ceramiczne płytki nie zwalniają jednak z konieczności używania kosmetyków o działaniu termoochronnym. Pomagają one utrzymać wilgoć wewnątrz włosów, nawet wtedy gdy są poddawane prostowaniu. Dzięki temu włosy pozostają zdrowe, a ich prostowanie nie ma negatywnych efektów.

Etui

Może się to wydawać drobiazgiem, ale etui do prostownicy zdecydowanie ułatwia korzystanie z niej. Dzięki pokrowcowi prostownicę można schować, odpowiednio zabezpieczyć i transportować. To szczególnie ważne, jeśli korzystasz z niej poza domem np. często wyjeżdżasz i zabierasz urządzenie ze sobą. Etui pomaga także w zabezpieczeniu kabla od urządzenia. Można ułożyć je w etui tak, by się nie plątał i nie został przypadkowo uszkodzony. To wpływa na wygodę korzystania z urządzenia. Im bardziej poręczne etui, tym lepiej.

Czas nagrzewania

Warto też zwrócić uwagę na czas nagrzewania się prostownicy. Najlepsze modele potrzebują tylko kilkudziesięciu sekund na rozgrzanie i osiągnięcie gotowości do pracy. To ważny szczegół, bo jeśli prostujesz włosy rano przed wyjściem do pracy, to każda minuta jest na wagę złota. Im szybciej urządzenie osiąga temperaturę roboczą, tym szybciej możesz z niego korzystać.

co musisz wiedzieć o piciu kolagenu

Redakcja aquabath.pl

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Krem pod oczy
kolagen wołowy
Barber w Warszawie i poza stolicą

Jesteś zainteresowany reklamą?

Barber w Warszawie i poza stolicą