Strona główna
Zdrowie
Tutaj jesteś

Prosty sposób na suche i podrażnione oczy

25 grudnia 2021 sposob na podraznione oczy

Oczy to narząd zmysłów bardzo przez nas eksploatowany. Nic dziwnego, że czasem jest on zmęczony. Nierzadko pojawiają się także problemy z odpowiednim nawilżeniem oka. Zaczerwienienie rogówki, uczucie piasku pod powiekami, swędzenie i pieczenie oczu, a także ból głowy to bardzo uciążliwe objawy. Na szczęście można sobie z nimi szybko poradzić.

Jak zadbać o suche i podrażnione oczy?

Suche i podrażnione oczy potrzebują odpoczynku. Warto ograniczyć czas spędzany przed komputerem i innymi urządzeniami elektronicznymi. Należy także unikać klimatyzacji, a także wietrzyć często pomieszczenie, zwłaszcza jeśli jest ogrzewane. Dobrze jest w miarę możliwości unikać też dymu papierosowego. Tak naprawdę jednak najskuteczniejszym sposobem na suche oczy są odpowiednie krople. Przywracają one odpowiednie nawilżenie oczu, przynoszą ulgę i odświeżenie. Po jakie jednak krople sięgnąć?

Krople do oczu, które przynoszą ulgę

Na suche i zmęczone oczy warto zastosować krople blink marki Acuvue. Ich zaletą jest to, że można dopasować je do swoich potrzeb i nasilenia objawów. Krople blink występuję w czterech wersjach:

  • Blink contacts są rekomendowane osobom, które noszą soczewki. Nie trzeba ich zdejmować, aby zaaplikować krople. Sprawdzą się one w przypadku objawów o łagodnym natężeniu.
  • Blink intensive zostały stworzone z myślą o osobach, które dużo czasu spędzają przed ekranem urządzeń elektronicznych lub są aktywne zawodowo. Świetnie poradzą sobie z umiarkowanymi objawami.
  • Blink intensive miminsy dostępne są w jednorazowych fiolkach, dzięki czemu idealnie sprawdzą się w podróży lub poza domem.
  • Blink intensive PLUS to propozycja dla osób, które doświadczają wyjątkowo uporczywych symptomów suchego oka. Krople mają żelową konsystencję, cechują się też wyższą lepkością. Dzięki temu dłużej utrzymują się na oku, zapewniając ulgę.
    Wszystkie krople zawierają hialuronian sodu, czyli naturalnie występującą substancję w oku, która łagodzi podrażnienia. Wystarczy zaaplikować 1-2 krople, aby poczuć poprawę. Preparat cechuje się dużą skutecznością, a przy okazji zmywa z powierzchni oka kurz i zanieczyszczenia.

Najprostszy sposób na suche i podrażnione oczy to zastosowanie kropel nawilżających. Odpowiedni preparat sprawi, że zniknie dyskomfort, a oko znów będzie nawilżone. Choć często suchość oczu wynika z czynników środowiskowych (np. klimatyzacja, kurz i pył), w wielu przypadkach zwiększa się ona z wiekiem. Może też wynikać z przyjmowania określonych leków. Są więc osoby, które z kropli muszą korzystać codziennie.

Artykuł sponsorowany

co musisz wiedzieć o piciu kolagenu

Redakcja aquabath.pl

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

cholesterol
co musisz wiedzieć o piciu kolagenu
zioła na stres

Jesteś zainteresowany reklamą?

zioła na stres