Strona główna
Uroda
Tutaj jesteś

Jak zrobić kulę do kąpieli – krok po kroku

25 grudnia 2020


Musujące kule do kąpieli zyskują na popularności ze względu na swoją prostotę. Jednak to dzięki nim możemy we własnej wannie poczuć się jak w najlepszym salonie SPA. Kule kąpielowe w kontakcie z wodą delikatnie musują, uwalniając jednocześnie zawarte w swoim wnętrzu składniki pielęgnacyjne i aromaterapeutyczne. Zrobienie takich kul samemu w domu nie jest wcale takie trudne, jakie mogłoby się wydawać, a mamy dzięki temu pewność, że użyliśmy naturalnych składników.

Jak zrobić kulę do kąpieli?

Ich wykonanie jest stosunkowo proste i niezbyt skomplikowane. Tak naprawdę opiera się na jednej prostej zasadzie: połączenia wodorowęglanu sodu z kwaskiem cytrynowym i naturalnymi dodatkami. Odrobina praktyki sprawi, że stanie się to świetną zabawą. Przed przystąpieniem do wykonania kul zabezpiecz swoje miejsce pracy oraz swoje ubrania. Przygotuj także odpowiednie akcesoria i składniki.

Składniki

Do zrobienia 4 większych lub 8 mniejszych kul musujących będą Ci potrzebne następujące składniki:

– 250 g sody oczyszczonej,
– 125 g kwasku cytrynowego,
– 14 g olejku lawendowego,
– 4 g suszonej lawendy,
– 4 g hydrolatu do spryskiwania kul kąpielowych.

Wykonanie krok po kroku

KROK 1

Będzie Ci potrzebna duża miska. Za pomocą wagi kuchennego odważ i umieść w misce kolejno: sodę oczyszczoną i kwas cytrynowy. Następnie dokładnie wymieszaj składniki. Możesz do tego użyć łyżki lub po prostu swoich dłoni.

KROK 2

Przygotuj odpowiednią ilość suszonej lawendy. Dla lepszej konsystencji możesz je delikatnie rozetrzeć w moździerzu. Pamiętaj, aby robić to partiami. Dzięki temu będziesz miał kontrolę nad tym, aby cały produkt równomiernie rozdrobnić. Dodaj do miski i ponownie wymieszaj.

KROK 3

Do suchych składników dodaj olejek, po czym zacznij ugniatać całą masę dłońmi.

KROK 4

Ciągle ugniatając spryskuj masę co jakiś czas hydrolatem do momentu, aż zacznie się lepić i przypominać mokry piasek. Nie zniechęcaj się, ponieważ prawdopodobnie będziesz musiał powtórzyć spryskiwanie kilkanaście razy. Jeśli po ściśnięciu w dłoniach masa zachowuje swój, kształt, oznacza to, że jest gotowa.

KROK 5

Gotową masę nałóż w obie części foremki i lekko ubij palcami. Połącz połówki, po czym przytrzymaj tak przez kilka sekund. Jeśli nie będą chciały się skleić możesz spryskać je delikatnie hydrolatem. Następnie otwórz formę i delikatnie wyciągnij gotową kulę. Gotowe kule najlepiej pozostawić do wyschnięcia na kilka godzin przykryte ręcznikiem kuchennym.

KROK 6

Gotowe musujące kule do kąpieli możesz zapakować w ozdobne pudełeczko i wręczyć jako prezent swoim najbliższym.

Redakcja aquabath.pl

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Krem pod oczy
kolagen wołowy
Barber w Warszawie i poza stolicą

Jesteś zainteresowany reklamą?

Barber w Warszawie i poza stolicą