Strona główna
Lifestyle
Tutaj jesteś

Kiedy warto zaopatrzyć się w ultradźwiękowy nawilżacz powietrza?

7 lutego 2022 ultradźwiękowy nawilżacz powietrza

Przebywanie w pomieszczeniach, w których powietrze jest przesuszone, może powodować dyskomfort, a obok tego szereg problemów zdrowotnych. Łatwo odczuć to zwłaszcza zimą, gdy niemal wszędzie grzeją kaloryfery. Na szczęście z pomocą przychodzą rozwiązania takie jak nawilżacz ultradźwiękowy, który może stanowić atrakcyjną alternatywę dla innych urządzeń, takich jak nawilżacze parowe. Ponieważ może być on stosowany zarówno w prywatnych mieszkaniach, jak i biurach i innych miejscach użyteczności publicznej, warto dowiedzieć się, jakie korzyści przynieść może jego regularne użytkowanie.

Nowoczesne rozwiązanie

Powietrze w pomieszczeniach szczególnie suche jest w okresie grzewczym, czyli jesienią, zimą oraz wczesną wiosną. Warto wtedy zadbać o swój komfort, gdyż przesuszone powietrze może być przyczyną wielu problemów. Do najczęściej występujących zalicza się wysuszoną skórę (zarówno twarzy, jak i dłoni oraz innych odkrytych części ciała), pękanie ust, podrażnienie oczu, kaszel, a także odczuwanie suchości w gardle i w drogach oddechowych. Z kolei zbyt przesuszone powietrze w sypialni skutkować może pojawieniem się bóli głowy i problemów z zasypianiem. By uniknąć nieprzyjemnych objawów, warto zaopatrzyć się w nawilżacz powietrza. Do szczególnie polecanych należy zwłaszcza nawilżacz ultradźwiękowy, wykorzystujący nowoczesną technologię rozbijania cząsteczek wody. Rezultatem jest biała mgiełka, dzięki której bardzo szybko podnosi się poziom wilgotności w pomieszczeniu. Urządzenia wyposażone są w higrostat i cyfrowy wyświetlacz wskazujący wynik pomiaru. Jest to funkcja bardzo przydatna, należy bowiem pamiętać, że zbyt wilgotne powietrze może być równie problematyczne, jak wysuszone. Dużą zaletą nawilżaczy ultradźwiękowych jest również fakt, że a bardzo ekonomiczne, a przy tym pracują dużo ciszej niż na przykład nawilżacze emitujące parę wodną.

Do domu i do biura

Warto pamiętać, że sezon grzewczy to również wzmożony okres namnażania się bakterii i wirusów. Dlatego wiele osób, mając na uwadze fakt, że optymalna wilgotność powietrza zmniejsza ryzyko rozwijania się zarazków, decyduje się na zakup nawilżacza ultradźwiękowego. To higieniczne, a zarazem funkcjonalne rozwiązanie pomoże więc nie tylko wyeliminować objawy długotrwałego oddychania wysuszonym powietrzem, ale też zredukuje emisję wirusów. Nawilżacze nadają się do użytku domowego, zarówno w salonie, jak i sypialni czy pokoju dziecięcym (należy jednak pamiętać, by urządzenie znajdowało się poza zasięgiem maluchów). Nawilżacz ultradźwiękowy to również doskonały wybór do biura. Ponieważ pracuje zdecydowanie ciszej niż inne tego typu maszyny, świetnie sprawdzi się zarówno w prywatnym gabinecie, jak i na biurku znajdującym się na otwartej przestrzeni, czyli tak zwanym open space.

Redakcja aquabath.pl

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Czarne mydło
Refundacja NFZ
Podstawowe wyposażenie gabinetu dentystycznego

Jesteś zainteresowany reklamą?

Podstawowe wyposażenie gabinetu dentystycznego