Strona główna
Lifestyle
Tutaj jesteś

Czy paszport można wyrobić online?

29 czerwca 2021 paszport

Wakacje to czas wzmożonych wyjazdów zagranicznych. Jeśli i tobie szykuje się taki wyjazd poza granice Unii Europejskiej, pamiętaj że musisz posiadać paszport. Bez niego nie przejdziesz odprawy granicznej i nie będziesz mógł opuścić kraju, ani wjechać do kraju docelowego. W ostatnich latach dało się zauważyć w Polsce bardzo szybki rozwój informatyzacji urzędów. Coraz więcej spraw można załatwiać bez wychodzenia z domu i czekania w długich kolejkach do urzędowego okienka. Czy zatem paszport również można wyrobić online?

Jak złożyć dokumenty o wydanie paszportu?

Nie mamy dobrej wiadomości dla osób, które zainteresowane są wyrobieniem paszportu. Niezbędne dokumenty potrzebne by go otrzymać w dalszym ciągu trzeba składać osobiście w punktach paszportowych działających na terenie całego kraju. Jest to podyktowane wieloma względami. Paszport jest dokumentem tożsamości posiadającym zdjęcie. W trakcie składania dokumentów wraz z fotografiami paszportowymi, urzędnik potwierdza zgodność osoby z jego wizerunkiem na zdjęciu. Kto wie, być może za kilka lat doczekamy się sytuacji, w której zdjęcia do paszportu i pozostałe dokumenty będziemy mogli składać elektronicznie, bez wychodzenia z domu. Na ten moment trzeba jednak zarezerwować sobie nieco więcej czasu na uzyskanie paszportu.

Ile kosztuje paszport?

Kosz wyrobienia paszportu nie wydaje się wysoki. Dla osoby dorosłej jest to 140 złotych. Dzieci i studenci mogą liczyć na zniżkę 50%, a jeśli pochodzą z rodziny wielodzietnej, zniżka te sięga aż 75%. Jednak nie są to jedyne koszty, które trzeba ponieść gdy staramy się o paszport. Należy do nich doliczyć koszt fotografii paszportowych, a także nasz czas potrzebny na załatwienie sprawy w urzędzie. Musisz wyrobić paszporty dla całej swojej rodziny? Nie uwzględniłeś tego wydatku w wakacyjnym budżecie? Nie ma powodu do zmartwień – pożyczka bez BIK pomoże ci uzyskać wszystkie pieniądze, potrzebne do wyrobienia niezbędnych paszportów. Czy wiesz że pożyczka bez BIK może wynosić nawet kilkanaście tysięcy złotych? Oznacza to że jeśli braknie ci pieniędzy na wakacyjne przyjemności, zawsze możesz posiłkować się tymi ze swojej pożyczki. Do tej pory tysiące osób zdecydowało się na taką pożyczkę bez BIK, chwaląc szybką procedurę wnioskowania oraz błyskawiczne udzielenie decyzji kredytowej. Rozkładając ją na wygodne w spłacie raty, mogli zrealizować swoje plany wymarzonych wakacji, na których nie byli od wielu lat. Też chcesz zabrać swoją rodzinę na takie wakacje? Pożyczka czeka i na ciebie!

Redakcja aquabath.pl

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Czarne mydło
Refundacja NFZ
Podstawowe wyposażenie gabinetu dentystycznego

Jesteś zainteresowany reklamą?

Podstawowe wyposażenie gabinetu dentystycznego