Strona główna
Uroda
Tutaj jesteś

Szczoteczka soniczna do twarzy – stosowanie i efekty

12 grudnia 2020

Szczoteczka soniczna do twarzy to niewątpliwie jeden z największych hitów ostatnich lat na rynku kosmetycznym. Gadżet ten jest doskonałym narzędziem pomagającym w prawidłowej pielęgnacji skóry. Co warto wiedzieć na temat szczoteczek sonicznych?

Czym jest szczoteczka soniczna do twarzy?

Szczoteczka soniczna to niewielkich rozmiarów gadżet, za pomocą którego można precyzyjnie umyć skórę twarzy. Narzędzie wyposażone jest w czyszczące silikonowe wypustki lub odpowiednio wyprofilowane włosie (niektóre modele posiadają wymienne końcówki). Wewnątrz znajduje się mechanizm, który wprawia sprzęt w drgania o określonej intensywności i częstotliwości lub wysyła fale dźwiękowe. W efekcie elementy myjące wykonują w ciągu minuty tysiące wibracyjnych ruchów, co zapewnia skórze mycie znacznie skuteczniejsze niż tradycyjne oczyszczanie za pomocą dłoni czy gąbki. Urządzenia tego rodzaju mogą działać na baterie lub po naładowaniu np. za pomocą kabla USB. Szczoteczka soniczna do twarzy jest dziś produktem niezwykle popularnym i łatwo dostępnym. Wiele sklepów posiada taki gadżet w swojej stałej ofercie.

Stosowanie szczoteczki sonicznej do twarzy

Ważną kwestią wpływającą na skuteczność działania urządzenia jest jego odpowiednie stosowanie. Nie jest to na szczęście trudne. Aby użyć szczoteczki sonicznej, należy nałożyć na twarz niewielką ilość wody wraz z żelem lub innym produktem myjącym. Następnie trzeba uruchomić urządzenie i przyłożyć je do powierzchni skóry. Nie można jednak robić tego zbyt mocno, by nie doszło do podrażnień. Wibrującą szczoteczką należy oczyszczać twarz, robiąc koliste ruchy po kilkanaście sekund na każdej części twarzy. Po skończeniu czynności narzędzie wystarczy wyłączyć i opłukać pod wodą. Cera wymaga już tylko osuszenia i nałożenia stosowanych na co dzień kosmetyków pielęgnacyjnych (krem, serum, itp.). Warto przypomnieć, że szczoteczka soniczna do twarzy nie jest gadżetem do mycia i demakijażu oczu. Tę okolicę należy oczyścić wcześniej tradycyjną metodą.

Szczoteczka soniczna do twarzy – efekty stosowania

Czystość twarzy jest najważniejszym elementem jej pielęgnacji. Dzięki szczoteczce sonicznej cera jest dogłębnie oczyszczona, co ogranicza rozwój bakterii, zatykanie porów czy tworzenie się niedoskonałości. Wibracje urządzenia zapewniają twarzy masaż, który jest nie tylko przyjemnością i relaksem, ale poprawia także ukrwienie skóry. W rezultacie cera staje się gładsza, bardziej promienna, ujędrniona i lepiej odżywiona. Aby jednak prezentowała się odpowiednio, szczoteczka soniczna do twarzy musi być stosowana regularnie. Używanie jej raz na jakiś czas nie da żadnych efektów.

co musisz wiedzieć o piciu kolagenu

Redakcja aquabath.pl

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Krem pod oczy
kolagen wołowy
Barber w Warszawie i poza stolicą

Jesteś zainteresowany reklamą?

Barber w Warszawie i poza stolicą