Strona główna
Uroda
Tutaj jesteś

Aranżacja pokoju niemowlaka

24 lutego 2021 aranżacja pokoju dziecka

Opieka nad niemowlakiem wymaga wielu czynności pielęgnacyjnych.
Dlatego jego pokój musi być dostosowany przede wszystkim do wygody osób zajmujących się maluchem na co dzień.
Funkcjonalna aranżacja pokoju dziecka w takim wieku będzie się więc opierała głównie na zgromadzeniu sprzętów niezbędnych do czynności związanych z higieną i kosmetyką dziecka.

Co powinno się znaleźć w pokoju niemowlaka?

Potrzebny jest specjalny pulpit do przewijania. Na nim miękkie podłoże i ceratka zapobiegająca przeciekaniu na powierzchnię blatu. Obok stanie komoda z wieloma szufladami na pieluchy, pampersy, zasypkę, oliwkę i inne kosmetyki, aby wszystko to było zawsze pod ręką. Przydaje się też pojemnik z pokrywą zamykaną za pomocą pedału, do wyrzucania zużytych pampersów, wacików i szpatułek do uszu. Śpioszki, kaftaniki, koszulki i czapeczki znajdą swoje miejsce w szafie, znajdującej się w rogu pokoju. W pobliżu łóżeczka powinien znajdować się stolik na butelki do karmienia, miseczki, smoczki i śliniaki. Nad łóżeczkiem można zawiesić półkę przeznaczoną do układania na niej grzechotek i pluszowych zabawek.

Bezpieczeństwo ponad wszystko

Prawidłowa aranżacja pokoju dziecka to przede wszystkim zadbanie o jego bezpieczeństwo. Z łóżeczka zabezpieczonego barierką albo siatką nie wypadnie maluch, który zaczyna już samodzielnie wstawać. Raczkujący dzieciak będzie całkowicie bezpieczny w wyłożonym miękkim materacykiem kojcu, który można w miarę potrzeb rozkładać, albo złożony umieścić w kącie pomieszczenia. Taka sensowna aranżacja pokoju dziecka spowoduje, że wszystkie czynności opiekuńcze będą przebiegały szybko i sprawnie.

sistudio.pl

Redakcja aquabath.pl

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Krem pod oczy
kolagen wołowy
Barber w Warszawie i poza stolicą

Jesteś zainteresowany reklamą?

Barber w Warszawie i poza stolicą