Strona główna
Uroda
Tutaj jesteś

Jak samodzielnie zrobić olejki do masażu?

19 grudnia 2020

Masaż jest zabiegiem, który większość z nas uważa za przyjemny. Dodatkowo ma on szereg dobroczynnych właściwości wpływających na nasz organizm i skórę. Pozwala osiągnąć uczucie zrelaksowania i odprężenia. Aby móc zatracić się całkowicie w tych błogich chwilach warto wybrać taki olejek do masażu, który nie został wykonany ze szkodliwych substancji. Dobrym sposobem jest wykonanie olejku samodzielnie, nie jest to zadanie trudne. Dodatkowo pomaga zaoszczędzić pieniądze, a gotowy produkt jest idealnie dopasowany do nas i naszych potrzeb.

Jak samodzielnie zrobić olejki do masażu?

Jest to stosunkowo prosta procedura i nie powinna sprawić większych trudności. Dodatkowo już przy samym procesie tworzenia naszego wymarzonego olejku do masażu, można poczuć się zrelaksowanym i wypoczętym.

Najłatwiejszą opcją wykonania takiego produktu jest po prostu dodanie zapachowego aromatu do naszego ulubionego balsamu do ciała. Jest to sposób bardzo łatwy i szybki. Jednak jeśli chcemy przygotować prawdziwy olejek do masażu, musimy napracować się troszkę bardziej. Jednak efekt zdecydowanie wynagrodzi trudy.

Oto kilka prostych przepisów na najbardziej popularne olejki. Sposoby te można dowolnie modyfikować, jeśli chcemy użyć innych składników. Ogranicza nas jedynie nasza wyobraźnia.

1. Olejek kokosowy — miąższ z kokosa należy podgrzewać do momentu, aż wydzieli się z niego olejek. Następnie należy przelać go do buteleczki i przechowywać w miejscu bez dostępu światła w temperaturze pokojowej.

2. Olejek waniliowy — potrzebne składniki to olej glicerynowy, miód oraz ekstrakt waniliowy. Do naczynia dodajemy produkty w stosunku 1:1:1, następnie mieszamy. Olejek przechowujemy w temperaturze pokojowej.

Jak należy podgrzewać olejki do masażu?

Aby masaż był udany i jeszcze bardziej pogłębił nasze uczucie zrelaksowania, olejek do masażu najlepiej podgrzać. Dzięki temu stanie się on bardziej płynny, a co za tym idzie, dzięki temperaturze uwydatnią się jego właściwości zapachowe, które działają kojąco na zmysły. Jednak aby osiągnąć pożądany i najlepszy efekt, należy podgrzewać olejki do masażu w odpowiedni sposób. W przeciwnym razie stracą one swoje właściwości.

Aby podgrzać olejek, należy umieścić go w naczyniu o grubym dnie, które będzie odpowiednie do podgrzewania go nad świeczką lub na kuchence. Należy pilnować, aby olejek nie osiągnął temperatury wyższej niż 36 stopni. W innym razie może być zbyt gorący i spowodować nawet poparzenie skóry. W ofercie wielu sklepów znajdziemy również specjalne podgrzewacze, które pomogą w utrzymaniu odpowiedniej temperatury.

co musisz wiedzieć o piciu kolagenu

Redakcja aquabath.pl

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Krem pod oczy
kolagen wołowy
Barber w Warszawie i poza stolicą

Jesteś zainteresowany reklamą?

Barber w Warszawie i poza stolicą