Jak dbać o skórę, aby była dobrze nawilżona i jędrna? Zdecydowanie nie wystarczy samo wklepywanie o cudownych właściwościach preparatów nawilżających. Skóra musi być przede wszystkim w pierwszej kolejności przygotowana na przyjęcie substancji aktywnych, a żeby tak się stało, niezbędne są kosmetyki złuszczające martwy naskórek, np. peelingi solne.
Jak złuszczać martwy naskórek?
Skóra odbudowuje się w sposób cykliczny. Zajmuje jej to około miesiąca
i w tym czasie stare komórki obumierają, a powstają nowe. Stary naskórek może tworzyć zrogowacenia i szorstką skórę, dlatego warto go usuwać nie tylko z łokci, kolan czy pięt, ale również z całego ciała. Dzięki temu skóra staje się bardziej miękka i delikatna, a balsamy, mleczka i masła nawilżające mają okazję wykazać się swoimi właściwościami. Przez młody naskórek znacznie łatwiej dostać się aktywnym substancjom w głębsze warstwy skóry. Wtedy zdecydowanie lepiej widać ich efekty. Jak złuszczać martwy naskórek? Najlepszym sposobem są peelingi solne, cukrowe lub wszystkie inne, które zawierają w sobie twarde i ostre drobinki, które podczas wmasowywania w skórę skutecznie złuszczają jej martwą warstwę. Co mogą zawierać w sobie te preparaty? Oczywiście drobinki soli, cukru, kawy, łupinek orzechów, pestek czy nawet płatków owsianych.
Oczywiście peelingi oprócz działania złuszczającego mają jeszcze inne pozytywne aspekty. Oprócz ostrych drobinek zawierają także olejki eteryczne i inne aktywne składniki. Dzięki temu peelingi solne, cukrowe czy kawowe świetnie oczyszczają i odświeżają skórę, natłuszczają, wygładzają, ujędrniają, poprawiają ukrwienie skóry, pobudzają i są prawdziwym sprzymierzeńcem w pozbywaniu się cellulitu.
Peelingi solne – dlaczego warto stosować?
Peelingi solne, w przeciwieństwie do innych, zawierają naprawdę ostre drobinki, które bardzo skutecznie, prawie jak zdzierak, usuwają martwy naskórek. Głównym składnikiem jest oczywiście sól, która ma działanie przeciwzapalne i odkażające. Tego rodzaju peelingi najlepiej stosować na te strefy ciała, które najbardziej potrzebują pomocy. Są to więc łokcie, kolana, stopy, a także pośladki i uda, gdzie w pierwszej kolejności powstaje, tzw. pomarańczowa skórka. Dzięki zastosowaniu peelingów solnych skóra staje się lepiej ukrwiona i dotleniona, gładsza
i bardziej jędrna, a składniki aktywne z balsamów nawilżających
i antycellulitowych mają większe szanse zadziałać.
Peelingi solne powinno wykonywać się co najmniej raz w tygodniu.
Najlepiej nałożyć go na zwilżoną i umytą skórę, a następnie wmasować kulistymi ruchami kierując się ku górze.