Strona główna
Uroda
Tutaj jesteś

Olejek arganowy zastosowanie i jego niesamowite właściwości

29 listopada 2020


Olejek arganowy jest produktem, który znany jest ze swoich fantastycznych właściwości. Z powodzeniem możemy wykorzystywać go nie tylko w kuchni, ale również w szeroko pojętej kosmetyce, a nawet w medycynie. Uważany jest za najbardziej wartościowy olejek na świecie. Natomiast lista jego cudownych właściwości z czasem nie maleje, lecz tylko się wydłuża.

Olejek arganowy zastosowanie

Szeroka gama fantastycznych właściwości przynosi jednocześnie wiele możliwości jego zastosowania. Olejek arganowy możemy więc traktować nie tylko jako kosmetyk, który ma zbawienne dla naszej urody właściwości, ale również w kuchni jako dodatek do przygotowywanych potraw, które korzystnie wpłyną na nasze zdrowie.

Jest on produktem, który doskonale sprawdzi się jako produkt do codziennego stosowania na naszą skórę i włosy. Szczególnie powinny zainteresować się nim te osoby, które na co dzień borykają się z przesuszoną skórą, potrzebująca nawilżenia. Uwagę powinni mu również poświęcić ci, których włosy charakteryzują się tendencją do wypadania, są suche i zniszczone. Dodatkowo docenią go osoby, które zmagają się ze zmianami dermatologicznymi. Olejek arganowy jest też świetnym kosmetykiem, który przeciwdziała starzeniu się skóry.

Jak wykorzystać olejek arganowy w pielęgnacji twarzy?

Drogocenne substancje odżywcze, które zawarte zostały w tym olejku, sprawiają, że jest to dość uniwersalny produkt dla każdego typu cery. Zapewni nam on codzienną dawkę nawilżenia oraz odżywienia, dodatkowo za jego pomocą pozbędziemy się z twarzy niedoskonałości. Z tego powodu może on sam w sobie być kosmetykiem, ale z powodzeniem sprawdzi się również jako składnik innych produktów. Świetnie poradzi sobie w roli serum, dzięki któremu nasza skóra nabierze blasku i będzie nawilżona. Stosowany w kremie stworzy barierę ochronną skóry, dzięki czemu ochroni ją przed słońcem i mrozem.

Co ważne olejek arganowy z powodzeniem możemy wykorzystać jako jeden z kroków oczyszczania twarzy przy pomocy olejów. Pomoże nam on skutecznie usunąć sebum, brud, czy resztki makijażu nie tylko z twarzy, ale i z okolic oczu. Po oczyszczaniu nasza skóra będzie dodatkowo nawilżona i odżywiona. Jego wszechstronne zastosowanie pozwala nam wykorzystać go również w roli maseczki do twarzy. W tej formie wzmocni działania nakładanego na noc odżywczego kremu oraz kremu przeciwzmarszczkowego. Jeżeli pragniemy dodatkowo spotęgować jego odżywcze działanie, należy połączyć go z miodem. Co ważne, olejek arganowy sprawdzi się również przy złuszczaniu skóry. Mieszając olejek z solą, możemy stworzyć niezwykły peeling o działaniu antyłojotokowym i przeciwbakteryjnym.

Redakcja aquabath.pl

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Krem pod oczy
kolagen wołowy
Barber w Warszawie i poza stolicą

Jesteś zainteresowany reklamą?

Barber w Warszawie i poza stolicą