Strona główna
Uroda
Tutaj jesteś

Olejek do demakijażu – co to za produkt i czym się charakteryzuje?

7 grudnia 2020 Długie sukienki na wesele dla mamy

Istnieje bardzo dużo różnych produktów do demakijażu, i jak w każdej dziedzinie – są środki bardziej lub mniej skuteczne. Tego typu preparaty mają jednak stałe miejsce w każdej kosmetyczce. Poprawne usunięcie makijażu, w tym wodoodpornego, to jeden z warunków zdrowej cery. Demakijaż robi się w konkretnych sytuacjach albo regularnie – wieczorem, przed rozpoczęciem innych czynności kosmetycznych.

Jakie są produkty do demakijażu?

Jeśli chodzi o wybór kosmetyków do demakijażu, jest dość spory i dzięki temu łatwo dobrać preparat np. pod kątem stanu cery lub własnych upodobań. Wśród dostępnych w sklepach produktów często pojawiają się mleczka, balsamy lub olejki. Każdy rodzaj charakteryzują inne właściwości. Jak łatwo zauważyć, większość ma postać gęstego płynu, na tyle lepkiego, by bez problemu dało się „zbierać” pozostałości makijażu z twarzy. Dodatkowo zawierają one składniki antybakteryjne, nawilżające i ściągające. Użycie preparatu zachodzi przeważnie z wykorzystaniem płatków kosmetycznych.

Olejek do demakijażu – co to takiego?

Wybór olejku do demakijażu powiązany jest przeważnie z nową metodą oczyszczania skóry – dwuetapową. Dla początkujących użytkowniczek to dość radykalne rozwiązanie, bo nawet najlżejszy pod względem konsystencji olejek wydaje się być tłusty i problematyczny w stosowaniu. Delikatne działanie olejku niweluje jednak cały dyskomfort, jaki może wywoływać nakładanie go na twarz. Poza bardzo skutecznym zmywaniem makijażu, olejek działa zmiękczająco i nawilżająco, dzięki czemu może z łatwością dotrzeć głębiej niż inne preparaty. Jego działanie jest łagodne, nie powoduje podrażnienia skóry ani jej przesuszania.

Olejek do demakijażu działa punktowo, ale długofalowe efekty zauważalne są po kilku tygodniach regularnego stosowania. Pierwszy rezultat to oczywiście skuteczne pozbycie się nałożonego wcześniej makijażu. Skóra jest oczyszczona i nawilżona. Składniki olejku wnikają w nią i stopniowo poprawiają jej kondycję. Efekty zauważalne gołym okiem nie pojawiają się od razu, przeważnie trzeba czasu, ale warto poczekać.

Przy stosowaniu olejków do demakijażu trzeba postępować według określonych reguł, między innymi nie zaczynać od mycia ani zwilżania twarzy wodą. Zawsze jako pierwszego należy użyć olejku. Kosmetyk tworzy tłustą warstwę, wymagającą po pewnym czasie zmycia jej. To można zrobić wodą, najlepiej dość ciepłą. Taki zabieg gwarantuje skuteczne usunięcie pozostałości olejku i otworzenie porów w skórze. Można także sięgnąć po żel lub jakikolwiek inny preparat o lżejszej konsystencji.

Czarne mydło

Redakcja aquabath.pl

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Krem pod oczy
kolagen wołowy
Barber w Warszawie i poza stolicą

Jesteś zainteresowany reklamą?

Barber w Warszawie i poza stolicą