Olejek na porost rzęs i inne sprawdzone metody pielęgnacji

Kobiety marzą o pięknych długich i zadbanych rzęsach. Niestety z biegiem czasu, gdy stosuje się dużo kosmetyków upiększających, a mało pielęgnacyjnych, rzęsy mogą stać się osłabione. Współczesna moda na ich przedłużanie różnymi metodami również niejednokrotnie prowadzi do tego, rzęsy są osłabione. Co zrobić żeby je wzmocnić? Klasyczny olejek na porost rzęs będzie dobrym wyborem.

Olejek na porost rzęs

Już nasze prababki wiedziały o tym, że smarowanie rzęs olejkiem rycynowym może przynieść naprawdę spektakularne efekty. Trzeba jednak robić to po prostu regularnie. To jedna z najtańszych metod. Taki olejek można kupić na przykład w aptece. Kosztuje ledwie kilka złotych. Wystarczy zachować szczoteczkę z tuszu do rzęs, który już nam się skończył, umyć ją, a następnie mocząc w olejku, smarować nim rzęsy. Niestety z olejkiem rycynowym nie do końca pozytywne wrażenia mogą mieć osoby, które mają oczy raczej wrażliwe. Poza tym taki tłusty olejek powoduje również to, że traci się ostrość widzenia. Czytanie w łóżku odpada.

Nowoczesne odżywki na porost rzęs na bazie olejków

Jeżeli korzystanie z olejku rycynowego jest dla kogoś wygodne i komfortowe, może odżywiać swoje rzęsy takim tanim kosztem. Bez wątpienia zauważysz pozytywne efekty. Można też sięgnąć po kosmetyki stworzone stricte po to, aby odżywiać nimi rzęsy. Mają one lżejszą formułę, nie powodują szczypania oczu, nie traci się po ich użyciu ostrość widzenia. Często ich formuła bazuje na różnego rodzaju odżywczych olejkach, jednak jest po prostu delikatniejsza. Poza tym mocną stroną tego typu olejków i kosmetyków jest też to, że są one przebadane dermatologicznie i okulistycznie. Oznacza to, że są naprawdę bezpieczne do stosowania na co dzień. Można kupić je w drogeriach, perfumeriach, a czasami również w aptekach. Ceny wahają się w zależności od tego, na jaką markę się postawi.

Mniej tuszu i prawidłowy demakijaż

To, co naprawdę bardzo pozytywnie wpływa na stan rzęs, to pożegnanie się raz na jakiś czas z kosmetykami do makijażu oczu. Bardzo dobry tusz do rzęs bez wątpienia zawiera różne składniki odżywcze, jednak jeżeli sięgamy po kosmetyk tani, z niskiej półki cenowej, nie będzie on miał tak dobrego składu. Podczas demakijażu rzęsy pocierane mocno wacikiem z kosmetykiem, niejednokrotnie wypadają. Niedokładny demakijaż w sprawie, że włoski są obciążone, przez co również mogą opadać. Rozwiązaniem na wzmocnienie rzęs jest często zatem rezygnacja z tuszu na kilka dni. Aby rzęsy mimo wszystko były bardziej wyraziste, można zdecydować się na przykład na hennę u kosmetyczki lub stylistki rzęs.

Redakcja aquabath.pl