Wypadanie włosów po farbowaniu – jak tego uniknąć?

Współczesne kobiety nie oszczędzają swoich włosów. Bardzo często poddają je na przykład drastycznej koloryzacji, zmieniając kolor włosów z dnia na dzień. Niestety taka ingerencja w naturę może skończyć się tragicznie. Włosy bywają osłabione, zaczynają wypadać, tracą formę i piękny wygląd.

Wypadanie włosów po farbowaniu – jak tego uniknąć?

Jak uniknąć kłopotów z włosami po farbowaniu? Pierwsza najważniejsza kwestia dotyczy tego, aby zawsze postępować zgodnie z informacjami, które są dołączone do opakowania farby. Wiele kobiet zapomina na przykład o tym, że nie należy farbować włosów świeżo umytych. Powinny być one odrobinę przetłuszczone, bo w ten sposób po prostu chroni się włosy. Farby nie należy trzymać zbyt długo. Jeżeli producent informuje, że po nałożeniu mieszanki, trzeba trzymać ją na przykład przez pół godziny, nie przedłużajmy tego. Jeżeli farba pozostanie przez godzinę czy dwie, może doprowadzić do poważnego uszkodzenia włosów. Efektem może być to, że będą one przepalone i zaczną nam mocno wypadać.

Ostrożnie podczas dekoloryzacji i rozjaśniania

Dzisiaj praktycznie każda kobieta może zmienić kolor włosów z ciemnego na jasny. Niektóre panie decydują się na takie zmiany z głową, inne chcą działać na szybko, zapominając o zasadach bezpieczeństwa. Niestety jeżeli stosuje się tak agresywne kosmetyki, jak na przykład rozjaśniacz, trzeba trzymać się zasad bezpieczeństwa. Nie należy drastycznie zmieniać koloru włosów w ciągu jednego dnia. Rozjaśniacz stosowany do tego, aby z brązu zejść na blond, może spowodować prawdziwe nieodwracalne zniszczenia w naszych włosach. Często właśnie osłabione włosy zaczynają po koloryzacji mocno wypadać. Kobiety zastanawiają się, o co chodzi, a to po prostu za dużo agresywnej chemii, która miała przemienić je w ponętne blondynki. Takich zabiegów na włosach nigdy nie należy wykonywać na własną rękę, albo robić ich sobie wzajemnie po koleżeńsku. Swoje włosy trzeba oddać pod opiekę profesjonalistom, najlepiej fryzjerom, którzy specjalizują się właśnie w koloryzacji i dekoloryzacji. Wtedy będziemy mieli pewność, że zabiegi są wykonywane w sposób prawidłowy. Niestety zbyt duże stężenie rozjaśniacza może dosłownie spalić włosy. Czasami jedynym ratunkiem jest wtedy obcięcie ich na bardzo krótko, a następnie uzbrojenie się w cierpliwość, aż włosy odrosną. Aby uniknąć problemów z wypadaniem włosów po farbowaniu, trzeba zatem kierować się zdrowym rozsądkiem, uzbroić w cierpliwość podczas dochodzenia do wymarzonego jaśniejszego odcienia. Poza tym farbowane często włosy muszą być prawidłowe odżywianie. Kosmetyki z wyższej półki cenowej są tutaj jak znalazł, ponieważ zawierają więcej aktywnych składników, które wnikają we włosy i odbudowują je.

Redakcja aquabath.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *