Strona główna
Lifestyle
Tutaj jesteś

Jak pozbyć się drugiego podbródka? Sprawdzone metody

3 grudnia 2020 Nadmierne wypadanie włosów

Jeśli zastanawiasz się jak pozbyć się drugiego podbródka, to trafiłeś w świetne miejsce. W tym artykule rozważymy sprawdzone metody na pozbycie się podbródka, wyszczuplenie i wymodelowanie szyi. Jakie metody są najlepsze?

Ćwiczenia

Podbródek można trenować. Istnieje wiele różnych przyrządów do ćwiczeń tej partii ciała. Mogą one mieć różną formę, ale zawsze idea treningu jest taka sama. Chodzi o to, by wykonywać ruchy głową w górę i w dół. Narzędzie do ćwiczeń zwiększa opór, a co za tym idzie – ćwiczenia są bardziej skuteczne. Inne ćwiczenia polegają na jak najszerszym otwarciu ust lub też na składaniu ich jak do pocałunku. Powinno się wykonywać je seriami przynajmniej po 10 powtórzeń. Najlepiej jest trenować przynajmniej kilka razy dziennie.

Masaże i pielęgnacja

Oprócz treningu szyję powinno się masować. Należy wykonywać delikatne, ale zdecydowane okrężne ruchy. Można do tego celu wykorzystywać szczoteczkę soniczną, która drgając, dodatkowo pobudza krążenie krwi. Pomagają one ujędrnić skórę i zapobiegają jej wiotczeniu. Do masażu powinno się wykorzystywać kosmetyki, które dodatkowo ujędrnią i nawilżą skórę. Sięgaj więc po olejki i kremy. Szczególnie dobre będą preparaty silnie nawilżające, ujędrniające oraz odmładzające.

Odpowiednia poduszka

Musisz spać na cienkiej poduszce. Jeśli Twoja poduszka jest puchata i wysoka, to Twoja głowa przyjmuje na niej niewłaściwą pozycję. Twoja głowa nie leży prosto, ale żuchwa naciska w kierunku mostka. Oznacza to, że szyja w nocy jest zgięta i przyczynia się do powstawania drugiego podbródka.

Żucie gumy

Być może nie wiesz, ale żucie gumy jest świetny, treningiem na pozbycie się drugiego podbródka. Musisz jednak pamiętać, że nadmierne żucie gumy może też mieć negatywne skutki. Nie możesz więc traktować go jako podstawy treningu. Mimo to świetnie sprawdzi się jako jego uzupełnienie. Korzystaj z okazji, kiedy możesz połączyć przyjemne z pożytecznym.

Zabiegi medycyny estetycznej

Bardzo popularną metodą walki z podwójnym podbródkiem jest po prostu udanie się na zabieg medycyny estetycznej. W tym celu przeprowadza się różnego typu lipolize. Są to: lipoliza ultradźwiękowa, laserowa i iniekcyjna. Mówiąc prościej – są to zabiegi, które polegają na rozbijaniu komórek tłuszczu przy pomocy ultradźwięków, promieniowania laserowego lub przez iniekcję określonych substancji. Inną metodą jest mezoterapia bezigłowa. Ostatnia metoda jest najtańsza. Jeden zabieg kosztuje około 200 złotych, ale efekty są widoczne najczęściej dopiero po ośmiu sesjach.

co musisz wiedzieć o piciu kolagenu

Redakcja aquabath.pl

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Czarne mydło
Refundacja NFZ
Podstawowe wyposażenie gabinetu dentystycznego

Jesteś zainteresowany reklamą?

Podstawowe wyposażenie gabinetu dentystycznego