Strona główna
Zdrowie
Tutaj jesteś

Oczyszczanie skóry głowy – wszystko, co trzeba wiedzieć o zabiegu

8 grudnia 2020


Peeling skóry głowy to nazwa produktów do pielęgnacji skóry głowy, jak i nazwa zabiegu. Polega on na usunięciu martwego naskórka, który znajduje się na głowie. Na czym polega oczyszczanie skóry głowy i jakich efektów możemy się spodziewać?

Peeling – co warto wiedzieć?

Mówiąc o peelingu wiele kobiet ma na myśli złuszczenie naskórka na twarzy czy pozostałych częściach ciała. Nadal rzadko myślimy o oczyszczeniu skóry głowy. Warto jednak przekonać się do tego zabiegu, gdyż pomoże on usunąć martwy naskórek, kurz czy kosmetyki, których używałyśmy do stylizacji.

Jest to zabieg, który można wykonać u fryzjera, ale również można skorzystać z domowych sposobów w zaciszu własnej łazienki.

Jak sporządzić peeling w domu?

Oczyszczanie skóry głowy można również wykonać przy pomocy produktów, które znajdują się w każdej kuchni. Jest to zabieg, który nie jest kosztowny i jednocześnie nie wymaga dużo czasu.

Peeling kawowy polega na zmieszaniu ulubionego szamponu z 3 łyżeczkami fusów z kawy. Kofeina doskonale pobudza cebulki do wzrostu. Trzeba jednak pamiętać, że może przyciemniać włosy, nie jest więc najlepszą propozycją dla blondynek.

Peeling cukrowy robimy, dodając odrobinę cukru do szamponu. Można zastosować cukier gruboziarnisty, jak i drobniejsze ziarna. Nadaje się cukier biały oraz trzcinowy. Wszystko zależy od osobistych preferencji. Trzeba pamiętać, że musimy zrobić go chwilę przed użyciem, gdyż w przeciwnym wypadku cukier rozpuści się i nie uzyskamy zamierzonych efektów.

Korzystanie z sody przypomina efekty jakie daje mikrodermabrazja. Jest polecany do włosów przetłuszczających się, ale nie należy go używać, gdy skóra jest wrażliwa. Jego przyrządzenie również jest dziecinnie proste. Do delikatnego szamponu dodajemy 2 łyżki sody i nakładamy na głowę.

Sprawdź naturalne kosmetyki do twarzy na phenome.eu

Jak prawidłowo wykonać peeling?

Oczyszczanie skóry głowy rozpoczynamy od dokładnego umycia włosów szamponem. Następnie spłukujemy szampon i nakładamy wcześniej przygotowany peeling.

Peeling nakładamy na skórę głowy, nie nakładamy go na włosy. Delikatnymi kolistymi ruchami masujemy przez około 10 minut. Następnie spłukujemy resztki preparatu i ponownie, dokładnie myjemy głowę.

Po takim zabiegu martwy naskórek będzie usunięty, skóra głowy będzie oczyszczona. Dzięki temu nie będziemy musieli borykać się z problemem łupieżu czy swędzącej skóry. Jednocześnie zabieg poprawi krążenie, co umożliwia kosmetykom szybsze i skuteczniejsze wchłanianie się.

Oczyszczanie skóry głowy to nie tylko zabieg pielęgnujący, ale również relaksujący i przyjemny. Warto pamiętać, że skóra głowy jest bardzo unerwiona, dzięki temu tak intensywnie i przyjemnie odbieramy masaż.

Redakcja aquabath.pl

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jaka powinna być wilgotność w mieszkaniu?
cholesterol
co musisz wiedzieć o piciu kolagenu

Jesteś zainteresowany reklamą?

co musisz wiedzieć o piciu kolagenu